2018.08.04. Szufla Futófesztivál Szigethalom. Minden évben várom ezt a verseny és készültem is rá rendesen,de már az előjelek sem voltak jók. A verseny előtti 2 hétben mintha valahol elvesztettem volna a sebességen. Harcolás a kilométerekkel olyan tempóban amit nem is igazán szeretek csak abban az esetben,ha pihentető kocogásra megyek. A verseny előtti csütörtökön alig tudtam magamból kicsikarni egy 5.58-as átlagot. Körözés közben már arra is gondoltam ,hogy hasra vetem magam a salakon és belefojtom magam.  Semmi jóra nem számítottam a versennyel kapcsolatban és picit keserű szájízzel ücsörögtem a szaunában edzés után. Az utolsó önbizalom helyreállító gondolatom az volt, amikor rosszul megy az edzés sokkal jobb szokott lenni az versenyen. Pénteken már picit jobb volt és kíváncsian vártam a szombatot. Főleg azért mert a félmaratonra bejelentkezett kedves barátom , mentorom Grapka Emil is. Emil bomba formában van így azon pörögtem vajon hány percet kapok tőle, de sejtettem elver mint jég a határt.  Reggel volt időm bandázni, jókat beszélgetni az ismerősökkel és egyre csak a hűvösebb helyeket kerestem hiszen a hőmérő higanyszála rendesen kúszott felfelé. Nem terveztem komolyabb tempót így a rajt után igyekeztem nem elfutni az elejét. Egy 4.23-as kilométerrel kezdtem hurrá. Úgy féltávig 5 perces tempóm belül kocorásztam ám az erdőt valaki kuktásította, égett a zsírom rendesen.  A mezőny eleje messze volt tőlem így az abszolút helyezés nem igazán érdekelt így csak arra figyeltem kihozzak egy jobb időt amivel a korcsoportos elsőségem megvédhetem. Az elmúlt két évben az 50-59 grupettóban még senki sem járt rajtam kívül 2 órán belül így a cél az 1.50-en belüli idő volt. A vége 1.47.45 lett aminek igazából még örültem is . Mondjuk a tervem jó volt csak nem jött be, mert egy fiútól kikaptam.  Utólag visszagondolva talán tudtam volna 5 perccel jobbat futni , de a körökön másképp éreztem .   A számok így a következők lettek. Abszolút 10 és korcsoport 2. Persze a mester sokkal jobban szerepelt .   A szuper hideg vizes tusolás után természetesen a rövidebb sorba álltam frissítésért ahol a finom hideg sört lehetett vételezni.  Amire végeztem az izotóniás italok sör&coca cola elfogyasztásával a paprikás krumplis és palacsintás sátor előtti sor is lerövidült. Szóval szuper volt a visszatöltésem megkomponálása. A Szufla csapata évről-évre ezt a színvonalat hozza a versenyeken. Családias,baráti légkör amiért nagyon szuper Szuflásnak lenni. ?