Újra egy szenzációs eredmény! Gratulálunk Tigyi Laci Szufla tagunknak!!!! És hogy mihez? Az élménybeszámolóját itt olvashatjátok:

„2018.07.01. Gleccser maraton Ausztria. Egy kellemes csapattal utaztam a Pitztal maratonra. Csupa futó, közöttünk Szekeres Feri bá az egykori magyar maratoni csúcstartó is. Jómagam harmadjára veselkedtem neki a lejtőknek. A legjobb időm ezen a pályán 3.38 volt amit mindenképp szerettem volna megjavítani. A verseny előtti napon szétnéztünk Imst-ben , meglátogattuk a bobpályát ahol a bátrabbak boboztak s mi a puhányok sétáltunk az árnyas alpesi erdőben , majd együttesen megmásztunk egy szurdokot. Gyűjtögettük a lábunkba a szintet rendesen. délután rajszám felvétel és tészta parti. Akkora adag volt alig bírtam legyűrni . ? Vasárnap reggel korán kellett kelnem mert a rajt 8-kor volt több mint 1600 méter magasságban. László Zoli barátom kikísért a buszmegállóba és némi várakozás után meg is érkezett a transzferbusz. Utána magamra maradtam ,mert a csapatból csak én indultam a maratoni távon. Gyanús volt hogy már a rajtban is meleg volt. 2015-ben majd kockásra fagytunk a visszaszámlálásig. ? Ahogy melegítettem összefutottam két népesebb magyar csapattal . Harman Andiékkal és az esztergomi különítménnyel élén Maráz Zsuzsival. A rajtig gyorsan eltelt az idő. Minden rendesen működött és kíváncsían vártam a rajt után első kilométert ami jobbára emelkedik . Az asztmatikus allergiám nem igazán csípte egyik alkalommal sem ezt a szakaszt. Na ez így történt most is. Rémülten pislogtam körbe vajon hova lett az a sok levegő ami a rajtkapuban még meg volt. Szerintem talpamon is szedtem volna a levegőt, ha nincs rajta cipő . :)Viszont a kellemetlenségek ellenére a 3. kilométertől már be tudtam állni egy kényelmesebb 4.30-as tempóra. Próbálgattam megy e gyorsabban ,de nem igazán volt jó, így maradtam a kényelmesnél. 28 kilométerig jobbára lejt némi emelkedővel fűszerezve. Az első két órát majd 26 kilométerre hoztam kutya bajom nem volt. 28 után jött az első komolyabb emelkedő és a meleg. 1-ig kellett túlélnem utána 38-ig megint a lejtők domináltak. A dombokat úgy ahogy megfutottam . Persze lassabb tempóban ,mint előtte nap az edzésen. ?Szívtam magam ,mert a terv 3.20 körüli idő lett volna amiről egészen 38-ig úgy gondoltam meg is tudom csinálni. Mondjuk a lejtőket már nem tudtam 4.30-ban futni , de még 5 percen belül voltam. Egyre jobban kivirult a nap és jött a feketeleves. Az utolsó 3.5 km emelkedik és az teljesen megfogott. A erősebb lejtős futástól már fájt a combom, nem pörögtek a szexi lábak. 40 körül utol értem egy figurát aki sétált. Mellé értem, rám nézett és el kezdett futni. Ezt eljátszottuk párszor és gyanús lett. Különösebben nem foglalkoztam vele mert volt nekem bajom ,pont elég . ? Saját tempóban azért felcsorogtam a célig amit már nagyon vártam ,mert ugye ott volt a finom hideg sör . Igaz alkoholmentes,de sör. ? Le is gurítottam ijedtemben 3 nagy pohárral . ? 3 óra alatt értem 38 kilométerhez és a vége 3.27.12 lett. Gyenguszka lett az utolsó 4.2 és ezt azért nem is nagyon szerettem . Lehet pont azért. ? Tusolás után megnéztem az eredményeket,de még a férfi 55-ös korosztályról nem volt kinn semmi. Akkor már sejtettem , hogy dobogós lettem. Vettem egy igazi búzasört és kimentem a pálya mellé drukkolni. Fincsi meleg volt, a combom sajgott. Éreztem már magam jobban is . ? Miután beért az utolsó versenyző is elbicegtem a táblához , hogy megnézzem újra a listát. Hoppá. A 2. helyen láttam a nevem és amikor megnéztem a nyertes idejét, aki egy német fiú volt, majdnem dobtam egy hátast. 8.62 másodperccel kaptam ki. Háááát nem örültem neki, de nekem azt az időt dobta a gép amit futottam. Elemezni pedig utólag teljesen felesleges volt. Szekeres Feri bá megdicsért és az többet ért annál a 8 másodpercnél. ? Azt a fiút pedig akivel előzgettük egymást és sikerült leharcolnom előttem szólították a dobogóra. Szóval valószínűleg ő tudta , hogy futnia kéne velem csak nem bírt. ? Összességében elégedett vagyok hiszen nem egyszerű pályán sikerült egy elfogadhatót futni és a férfi mezőnyben a 32. helyen végezni. Szóval a szufla velem volt. ? 4 nő volt előttem persze az egyik Maráz Zsuzsi aki abszolút 2. helyen végzett. Hazaútnál úgy beszéltük meg,hogy jövőre visszatérünk és jöhet a revans.   ? ”

És ha még nem hallottatok a Világ 8. csodájáról, akkor tudj meg többet erről a kivételes Futófesztiválról itt: http://www.szufla.hu/nevezes/
Laci biztosan ott lesz, ha te is kedvet kaptál és szívesen részt vennél sok-sok lelkes, sportot kedvelő és motivált futóval ezen a full extrás ellátást adó Szufla versenyen, akkor örömmel várjuk a te nevezésed is!